O datacentru WEDOS

Datacentrum WEDOS začalo poskytovat služby v roce 2014 a sídlí v Hluboké nad Vltavou. Název WEDOS vznikl ze spojení slov WEbhosting, DOmény, Servery. Za několik let existence se stali jedním z nejprofesionálnějších a největších datacenter v Česku.

Firma WEDOS je držitelem certifikátů ISO 9001 a ISO 14001 a ISO 27001 od TÜV SÜD.

WEDOS poskytuje webhosting NoLimit, který je nejpopulárnějším hostingem v ČR. Již v základní variantě má obstojnou konfiguraci dostačující pro většinu zákazníků a lze jeho parametry i vylepšit pomocí dokoupení příplatkových služeb, jako např. HTTPS, 5minutový CRON nebo neomezené množství aliasů.

Dalším artiklem jsou virtuální a dedikované servery, které umožňují zákazníkovi plnou konfiguraci stroje, ať už pod systémem Linux nebo Windows Server. VPS i webhosting mají disky s technologií SSD, tudíž je přístup k datům velmi rychlý.

  • Wedos má vlastní budovuHluboké nad Vltavou, která má 840m2 užitné plochy.
  • Prostor v bývalém protiatomovém krytu o rozloze 330 m2 je určen pro cca 130 rackových skříní velikosti 46+3U, kapacitu má pro cca 6000 serverů.
  • Prostor má zdvojené podlahy, plynové stabilní hasicí zařízení FM200 a klimatizace s důrazem na freecooling
  • Odolnost proti výpadkům proudu je zajištěna záložním zdrojem 2x UPS 120 kVA, záložním dieselagregátem 220 kVA (s plně automatizovaným provozem), dvěmi nezávislými napájecími okruhy a dalšími technickými prostředky.
  • Kanceláře jsou hned nad datacentrem s nepřetržitou službou a dohledem.
  • Vstup do budovy je zabezpečen kamerami a přístupovým systémem přes karty RFID.
  • Porouchané komponenty bývají ihned vyměněny náhradními součástmi, které jsou k dispozici ve skladu v budově.

Detaily o vybavení, serverech a zázemích naleznete na datacentrum.wedos.com

Zdroj: http://hosting.wedos.com/cs/datacentrum.html